Potas Kostik

 Asit Ticaret, Potas Kostik

Akkor derecede uçucu olan, 360 °C'de eriyen, suda ısı açığa çıkararak çözünen, beyaz renkte katı bir maddedir. Alkalik bir baz olan potasyum hidroksidin geniş bir kullanım alanı vardır.


Rutubet kaparak yavaş yavaş eriyebilen bir katıdır.Nemi absorblar ve zamanla grimsi veya erguvani bir renk oluşturabilir. Alkali, belirli metallere harekete geçer.(Al, Cu ve alaşımları)


Potas Kostik
Formülü : KOH
Molekül Ağırlığı : 56.10564 g/mol
Kaynama Noktası : 1320 °C
Donma Noktası :
Yoğunluğu : 2.044 g/cm³

Asit Ticaret, Potas Kostik Kullanım Alanları

Kullanım Alanları

Süt ürünlerinde nötralizasyon amaçlı olarak kullanılmaktadır. Arap sabunu üretiminde ve gübre yapımında da kullanılmaktadır. Stearik asit ve sud kostikten elde edilen traş sabunlarına potasyum hidroksit ilavesiyle sabunun daha iyi köpürmesi sağlanır. Pillerde elektrolit olarak yer almaktadır. Genel olarak sodyum miktarının sınırlı olması gereken ürünlerde sodyum hidroksit yerine kullanılmaktadır. Gıdalar, boyar maddeler, kauçuk üretimi ve organik sentezlerde kullanılır. Potasyum tuzlarının hazırlığında; karbonatlar, fosfatlar, nitratlar, permanganat, ksantatlar ve iyoditlerin sentezinde, endüstriyel cins deterjanlarda, çözelti içindeki gübrelerin formülasyonlarında, böcek ve yabani ot öldürücü ilaçlarda, pigment üretiminde, kauçuk üretiminde, kauçuk endüstrisi için katkılarda, fotoğraf endüstrisinde, tıbbi endüstride, alkali pillerde (akü) kullanılmaktadır.Asit Ticaret, Potas Kostik Depolama ve Sevkiyat

Depolama ve Sevkiyat Bilgileri

25 kglık torbalarda satışı yapılır.

Geri dön