Amonyum Klorür

Asit Tİcaret, Amonyum Klorür

Nışadır olarak bilinir. Hidrojen klorür (Tuz asidi, tuz ruhu, kloridrik) ve ampnyağın tepkimesi ile oluşan tuz. En çok kuru pillerde elektrolit olarak kullanılan nışadır, galvanizleme ve kalaylamada ayrıca metal yüzeylerindeki oksit katmanını giderrek lehim tutmasını kolaylaştırmak amacıyla lehimciliktede yaygın olarak kullanılır.

Piyasada ki bir çok soğuk algınlığı ve öksürük ilacının bileşiminde de amanyum klorür bulunur. Renksiz kristalleşmiş bir madde olan amonyum klorür suda kolayca cözünerekhafif asit özelliğindebir sıvı oluşturur. 340°C da erimeden buharlaşarak, eşit hacimlerde amonyak ve hidrojen klorür verir.


Formülü : NH4CI
Molekül Ağırlığı :
Kaynama Noktası :
Donma Noktası :
Yoğunluğu :

Asit Ticaret, Amonyum Klorür, Kullanım Alanları

Kullanım Alanları

Hidroklorik asit ve amonyaktan oluşur. Pillerin yapısında bulunur, lehimlemede, tarım sanayisinde ve yem sanayinde kullanır. Asitlik düzenleyici, ekmek gibi mayalı fermente ürünlerde maya için lezzet verici ve besin maddesi niteliğinde de kullanılmaktadır.Kuru pilde elektrolit, çinko kaplama ve kalaylamada dekapajlama ajanı, metallerden oksit kaplamaları ayırmak için lehimleme akışları olarak ve lehimlerin yapışmasını iyileştirmede kullanılır.Asit Ticaret, Amonyum Klorür, Depolama ve Sevkiyat Bilgileri

Depolama ve Sevkiyat Bilgileri

25 kg'lık torbalarda saklanır.

Geri dön